KONST / Litografier / Färglitografier 16592047
*
nr 1659 2047
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Färglitografier, Signerade och numrerade, Färglitografi, bildmått: 80x55 cm, yttermått inklusive ram: 90x60 cm. Signerad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.200 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 03:15:15)
Uppdatera
Visning
fredag 15/11, lördag 16/11, söndag 17/11 och måndag 18/11
Auktionen
avslutas:
måndag 18 november kl 20:15:01
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
18 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi färglitografier grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3052 Färglitografier
4 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:38
-
3238 Färglitografier
4 st, Ur Svenska fåglar II, 1920,30x21 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:56
-
2102 Färglitografier
Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. 10 färglitogr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:12
*
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
nr 1659 2047
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Färglitografier, Signerade och numrerade, Färglitografi, bildmått: 80x55 cm, yttermått inklusive ram: 90x60 cm. Signerad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 03:15:15) Uppdatera |
Visning |
fredag 15/11, lördag 16/11, söndag 17/11 och måndag 18/11 |
Auktionen avslutas: |
måndag 18 november kl 20:15:01 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
18 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi färglitografier grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3052 Färglitografier
4 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:38 -
3238 Färglitografier
4 st, Ur Svenska fåglar II, 1920,30x21 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:56 -
2102 Färglitografier
Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. 10 färglitogr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:12